EAS-i hajaasustuse programmi kaudu rahastatud toetuse abil on võimalik välja ehitada veevärk ja kanalisatsioon, teha korda koduõuest suurele teele viiv juurdepääsutee või paigaldada autonoomseid elektrisüsteeme. Projektide teostumisse panustavad võrdselt nii riik, kohalik omavalitsus kui ka taotleja. Programmi rahastab Eesti riik.
Programmi eesmärgiks on tagada hajaasustusega maapiirkondades elavatele peredele head elutingimused ning aidata seläbi kaasa elanike arvu püsimisele hajaasustusega maapiirkondades.
Maksimaalne toetus
6500 EUR
66,67%
Toetuse osakaal projekti maksumusest on maksimaalselt 66,67%
Omafinantseering vähemalt 33,33%
Toetatavad tegevused:
- majapidamises joogivee kättesaadavuse tagamine,
- elamu heitvee nõuetekohase kanaliseerimist tagava süsteemi rajamine,
- aastaringselt ligipääsetava juurdepääsutee rajamine,
- leibkonna vajadustele vastava autonoomse elektrisüsteemi rajamine.
Tingimused:
- Taotleja alaline elukoht on hajaasustusega maapiirkonnas asuv majapidamine.
- Rahvastikuregistri andmetel on taotleja elukohaks vähemalt taotluse esitamise aasta 1. jaanuarist kuni toetuslepingu sõlmimiseni olnud majapidamine, millele projektiga toetust taotletakse.
- Taotluse esitamise kuupäevaks peab eelmise toetuse kasutamise aruanne, sealhulgas varasemalt hajaasustuse veeprogrammist ja hajaasustuse programmist saadud toetuse kasutamise aruanne, olema kohaliku omavalitsuse poolt kinnitatud.
- Projekti ajalise kestuse arvestus algab toetuslepingu sõlmimisest ning projektide elluviimise maksimaalne kestus on 15 kuud.
- Toetust on võimalik taotleda kohalikust omavalitsusest, kes pakuvad taotlejale ka vajalikku informatsiooni meetme tingimuste kohta.
Taotlusvoorud kuulutavad avatuks maavalitsused ning teavitavad sellest elanikkonda maakonnalehe ja veebilehe kaudu. Taotlused tuleb esitada elukohajärgsele kohalikule omavalitsusele kahe kuu jooksul pärast programmi avamist.
Programmis osalemiseks, küsi meiepoolset hinnapakkumist info@kaevukeskus.ee